przejdź do treści strony

Szczecin, Program rodzina 500 plus

baner serwisu

Prawie 1800 wniosków pierwszego dnia w Szczecinie

Za nami pierwszy dzień przyjmowania wniosków w programie Rodzina 500 +. Od samego rana do punktów na terenie miasta przychodziły osoby chcące złożyć wnioski. W sumie od rana przyjęto prawie 1800 wniosków.

Bardzo dużo wniosków zostało złożonych przez Internet. W sumie w Szczecinie z tej drogi skorzystało ponad 800 osób. Pierwszy wniosek trafił do SCŚ o godzinie 0:30 czyli pół godziny po uruchomieniu programu.

W Miejscach Przyjmowania Wniosków na terenie miasta najwięcej osób czekało na otwarcie Szczecińskiego Centrum Świadczeń przy ul. Kadłubka 12. Ludzie gromadzili się od ok. 6 rano. Przed samym otwarciem punktu, czyli godziną 7:30, przed wejściem zebrało się w sumie ok. 60 osób. Wnioski były przyjmowane na bieżąco i szybko udało się rozładować kolejkę. Do godziny 14 cały czas Biuro Obsługi Interesanta było pełne, później liczba osób składających wnioski znacznie się zmniejszyła. Tutaj przez cały dzień zebrano najwięcej wniosków – niecałe 400 sztuk.

O godzinie 9 otworzony został punkt przy ul. Rydla na Prawobrzeżu. Czekało przed nim ok. 30 osób, które chciały złożyć wnioski. Tutaj również udało się szybko rozładować kolejkę, a przez cały dzień przyjmowanie dokumentów odbywało się bez żadnych problemów.

Najpóźniej został otwarty punkt przy ul. Śląskiej 54, który czynny jest w godzinach 10-18. Przed wejściem czekało kilkanaście osób. Najwięcej osób przychodziło do niego wczesnym popołudniem.

W pozostałych punktach przy ul. Kaszubskiej, ul. Krzemiennej, ul. Strzałowskiej, al. Wojska Polskiego również przez cały dzień bez kłopotu przyjmowane były wnioski.

We wszystkich punktach nie doszło do żadnych poważniejszych incydentów. Każde miejsce było patrolowane w ciągu dnia przez Strażników Miejskich, którzy dbali o bezpieczeństwo osób składających wnioski.

Bardzo dużo osób odwiedzało Miejsca Przyjmowania Wniosków, w poszukiwaniu informacji nt. wypełnienia wniosków i pobierało druki do wypełnienia. Spodziewamy się, że w kolejnych dniach te osoby wrócą do punktów z wypełnionymi już wnioskami.

Pierwszy dzień przyjmowania wniosków:

  • Liczba przyjętych wniosków: 1794
  • Wnioski złożone w Punktach: 950
  • Wnioski złożone przez Internet: 844

Przypominam również iż w przypadku złożenia wniosku w okresie od 1 kwietnia 2016 roku do 1 lipca 2016 roku rodzice otrzymają pieniądze z wyrównaniem od 1 kwietnia 2016 r. Wypłaty świadczenia będą realizowane jak najszybciej, ale postaramy się o to aby wszystkie osoby, które złożą wniosek w pierwszych trzech miesiącach programu otrzymały pieniądze w lipcu z przysługującym im wyrównaniem. Dzięki temu rodzice będą mogli spokojnie wybrać termin złożenia wniosku, nie muszą robić tego już na początku kwietnia.
 

2016/04/01