przejdź do treści strony

Szczecin, Program rodzina 500 plus

baner serwisu

Szczecin wypłaca świadczenie

Wypłaty z rządowego programu rodzina 500 + realizowane są sukcesywnie. Od ubiegłego tygodnia pieniądze trafiły do niemal 3,7 tysiąca rodzin ze Szczecina. W sumie wypłacono blisko2,5 mln zł. Kolejne wypłaty będą realizowane w najbliższych dniach.

Szczecinianie złożyli już ok. 18 tysięcy wniosków o przyznanie świadczenia wychowawczego. Przez cały czas pracownicy Szczecińskiego Centrum Świadczeń weryfikują ich poprawność, wprowadzają do systemu i wystawiają decyzje administracyjne potrzebne do przyznania świadczenia.

Od początku maja, do niemal 40, zwiększono ilość osób weryfikujących wnioski i wystawiających decyzje administracyjne, tak aby przyspieszyć ten etap prac. Osoby te pracują w wydłużonym czasie oraz w soboty, tak aby jak najszybciej przygotować potrzebne dokumenty i przystąpić do wypłacania świadczeń. W sumie na ten moment wystawiono ok. 7,5 tysiąca decyzji administracyjnych.

W pierwszej połowie maja udało się także rozpocząć wypłatę świadczenia dla uprawnionych osób. W pierwszej transzy środki otrzymało niemal 1100 rodzin, do których w sumie trafiło niemal 800 tys. zł. Najwyższą kwotę otrzymała rodzina z siedmiorgiem dzieci uprawionych – 3500 zł. Wypłaty realizowane były sukcesywnie w dalszych dniach. W sumie do tej pory wypłacono niemal 2,5 mln złotych dla 3,7 tysiąca rodzin ze Szczecina.

Kolejne wypłaty będą realizowane na bieżąco w najbliższych dniach. Cały czas pracownicy Centrum przygotowują oraz weryfikują kolejne listy wypłat.

Według szacunków Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej w Szczecinie do pobrania świadczenia będzie uprawnionych nieco ponad 26 tysięcy rodzin. Do końca roku otrzymają one w sumie niemal 120 mln złotych wsparcia.
 

2016/05/19